Wrastające paznokcie

WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

Problem wrastających paznokci może dotyczyć każdego niezależnie od wieku. Wrastanie paznokci spowodowane jest wbijaniem się płytki paznokciowej w otaczające tkanki wału paznokciowego, prowadzącym do powstania przewlekłego stanu zapalnego, któremu towarzyszy wysięk ropny oraz ziarnina. Czasem paznokieć zmienia swój kształt i zaczyna się rolować jedno – lub obustronnie. Ta postać zazwyczaj przebiega bez stanu zapalnego.

Zewnętrzne przyczyny wrastania paznokci
Wewnętrzne przyczyny wrastania paznokci

KLAMRY 3TO DO KOREKTY WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI

Metalowe klamry jakich używamy do leczenia wrastających paznokci wykonane są z drutu ze stali chirurgicznej.

Są to najbardziej zaawansowane i najskuteczniejsze klamry w ciężkich przypadkach (paznokcie rurkowate, po ingerencjach chirurgicznych, ze stanami zapalnymi). Nie przeszkadzają podczas chodzenia i nie ograniczają sprawności ruchowej.

Klamrę 3TO mocuje się pod brzegami paznokcia, w miejscu, gdzie zaczyna on wrastać w ciało. Klamra jest odpowiednio kształtowana i indywidualnie dopasowywana ręcznie, za pomocą specjalnych narzędzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie uszkodzimy płytki paznokcia w miejscu, w którym jest ona zdrowa, w przypadku wrastania jednostronnego. Na ostre końcówki klamry nakłada się specjalną masę. Klamra utrzymywana jest na paznokciu aż do całkowitego jego odrośnięcia nowym torem.

Metoda ta pozwala na skorygowanie nawet bardzo zdeformowanych paznokci, również wtedy, gdy wystąpił już stan zapalny. Założenie klamry przynosi natychmiastową ulgę w cierpieniu. Do niedawna pokutował mit o konieczności chirurgicznego usuwania wrastających paznokci. Na szczęście na ratunek przychodzi nam o wiele nowocześniejsza i mniej urazowa metoda leczenia – klamry korygujące na wrastające paznokcie.

Certyfikat potwierdzający nasze kwalifikacje

Galeria

Umów się na Wizytę

zapraszamy do Salonu od poniedziałku do soboty